Blade Loki Forum Strona Gwna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Uytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Nastpny temat
Wybory - daj G³os !
Autor Wiadomo
i hate reggae 

Doczy: 13 Sie 2007
Skd: polskie Portland
Wysany: 2007-10-13, 15:54   Wybory - daj G³os !

kto siê wybiera? na kogo ? itd.
nigdy nie bylem i tym razem tez sie nie wybieram,nawet jakbym chcial to i tak nie mam na kogo glosowac

brudnykrolik 

Doczy: 07 Maj 2007
Skd: Wroc³aw
Wysany: 2007-10-14, 13:21   

Tak siê sk³ada ¿e wybory s± parê dni przed moj± 18stk± wiêc nie mgoê g³osowaæ. A nawet gdybym móg³ g³osowaæ, to naprawdê nie widzê odpowiedniej partii. Ja nie widzê wyboru. tu i tu ¶winie, wiêc je¶li nie widac ró¿nicy to po co g³osowaæ? :D

a tak na serio: kto mo¿e ju¿ g³osowaæ, powinien pój¶æ, chocia¿by po to by zablokowaæ polskie partie zwi±zane z radio maryja i t± ich moherow± armi±.

i hate reggae 

Wysany: 2007-10-14, 13:54   

brudnykrolik napisa/a:

a tak na serio: kto mo¿e ju¿ g³osowaæ, powinien pój¶æ, chocia¿by po to by zablokowaæ polskie partie zwi±zane z radio maryja i t± ich moherow± armi±.

no ja nawet bylbym sklonny z³amaæ swoj± zasadê i pój¶æ teraz na wybory, ¿eby zablokowaæ jak to powiedzia³e¶ moherow± armiê. ale jak zablokowaæ,na czyj± rzecz? komu oddaæ g³os,kogo dopu¶ciæ zamiast ich,widzisz jak±¶ alternatywê? bo ja nie,a blokowanie jednych ma to do siebie,¿e wybierasz drugich,wiêc kogo? tuska i ca³± t± inn± bandê pojebów z PO ? (ju¿ sam nie wiem co lepsze tusk czy kaczor-bez kitu), PSL ? Pawlak mia³ ju¿ swoje 5 minut, lewica? nie ma w Polsce lewicy,banda zak³amanych i z³odziejskich komunistów z PRLu, a mo¿e Partia Kobiet ? hahaha :) nie ma na kogo g³osowaæ

Dahomej. 

Doczy: 16 Maj 2007
Skd: ¦wiebodzin
Wysany: 2007-10-14, 17:53   

i hate reggae napisa/a:
ju¿ sam nie wiem co lepsze tusk czy kaczor-bez kitu

Gorzej,jak za Kaczyñskich byæ nie mo¿e,wiêc Tusk nie musi byæ z³± alternatyw± ; )

i hate reggae napisa/a:
PSL ? Pawlak mia³ ju¿ swoje 5 minut,

When ;>

i hate reggae napisa/a:
hahaha :) nie ma na kogo g³osowaæ

Mo¿e i nie,ale sam napisa³e¶,¿e
i hate reggae napisa/a:
ja nawet bylbym sklonny z³amaæ swoj± zasadê i pój¶æ teraz na wybory, ¿eby zablokowaæ jak to powiedzia³e¶ moherow± armiê

siedz±c w domu i marudz±c na pewno nie pomo¿esz oderwaæ od koryta PiSiorków.

i hate reggae 

Wysany: 2007-10-14, 19:07   

"Gorzej,jak za Kaczyñskich byæ nie mo¿e,wiêc Tusk nie musi byæ z³± alternatyw± ; ) "

no nie wiem, jak tuski i inne liberaly dorwa sie do wladzy i sprywatyzuja wszystko co jeszcze zostalo to nie wiem czy bedzie lepiej.pamietasz prywatyzacje tp i ilosc zwolnionych ludzi z pracy? czy prywatyzacja np szpitali,p³atne studia i szko³y ¶rednie,masowe zwalnianie pracownikow z wlasnie sprywatyzowanych placowek jest naprawde wg Ciebie dobra alternatywa? sory,dla mnie

"PSL ? Pawlak mia³ ju¿ swoje 5 minut"
"When ;> "

a co zapomniale¶ juz jak waldek by³ premierem rz±du RP ? chyba Twoje ma³e niedopatrzenie albo zaniki pamieci, nie rozumiem ironicznej i przesmiewczej ikonki

"siedz±c w domu i marudz±c na pewno nie pomo¿esz oderwaæ od koryta PiSiorków."

no nie pomoge,ale klania sie czytanie ze zrozumieniem, nie widze alternatywy, dla ktorej moglbym oderwac kaczorow od wladzy, czy beda rzadzic oni,czy tuski bedzie ten sam syf,z ta roznica,ze za tuska moze byc jeszcze wiekszy,chcialbym zeby pis nie rzadzil ale nie widze lepszej alternatywy. Nie ufam ani pis ani po,ani tym innym syfom, malo tego,zastanawiam sie czy za rzadow po nie bedzie jeszcze gorzej,poza tymi wspanialymi planami gosporadczymi tuska wchodzi jeszcze w gre koalicja z lidem i znowu pieprzone komychy u koryta,z drugiej strony bogobojni pisowcy i mozliwosc ponownej koalicji z lpr,albo o nie daj Boze (jesli istniejesz) z upr...
reasumujac,rodzi sie pytanie czy jest sens ich odrywac od wladzy, odrywac od wladzy na rzecz tuska (ja nie znam odpowiedzi na to pytanie,dlatego na wyborach nie zagoszcze)

bardzo chetnie bym zaglosowal i "oderwal ich od waldzy" (jeden glos nie czyni sukcesu) gdyby byla jakas alternatywa w postaci partii gloszacej idee zblizone do moich, antykoscielny,libertarianski,federacyjny program.

brudnykrolik 

Skd: Wroc³aw
Wysany: 2007-10-14, 21:56   

jak ju¿ napisa³em, sam nie widzê narazie partii której bym wierzy³ i zarazem pokrywa³by siê nasze pogl±dy. Ale gdybym móg³ g³osowaæ, to poszuka³bym partii która jest najbli¿sza moim pogl±dom.
Nie wierze Tuskowi ale nie wiem czemu, kole¶ na premiera mi bardziej pasuje ni¿ kaczyñski. Takei moje odczucie.
Ponadto podobno ostatnia debate Tusk wygra³.

no nic.. ¿yczê udanych poszukiwañ, i zarazem dobrego wyboru :)

Dahomej. 

Doczy: 16 Maj 2007
Skd: ¦wiebodzin
Wysany: 2007-10-15, 13:45   

i hate reggae napisa/a:
no nie wiem, jak tuski i inne liberaly dorwa sie do wladzy i sprywatyzuja wszystko co jeszcze zostalo to nie wiem czy bedzie lepiej.pamietasz prywatyzacje tp i ilosc zwolnionych ludzi z pracy? czy prywatyzacja np szpitali,p³atne studia i szko³y ¶rednie,masowe zwalnianie pracownikow z wlasnie sprywatyzowanych placowek jest naprawde wg Ciebie dobra alternatywa? sory,dla mnie

My¶le,¿e tragizujesz. Nie bêdzie,wg mnie,tak ¼le.

i hate reggae napisa/a:
a co zapomniale¶ juz jak waldek by³ premierem rz±du RP ? chyba Twoje ma³e niedopatrzenie albo zaniki pamieci, nie rozumiem ironicznej i przesmiewczej ikonki

Faktycznie ! wylecia³o mi z g³owy,zwracam honor ; ) co nie znaczy,¿e nie mo¿na im daæ kolejnej szansy.

i hate reggae napisa/a:
no nie pomoge,ale klania sie czytanie ze zrozumieniem, nie widze alternatywy, dla ktorej moglbym oderwac kaczorow od wladzy, czy beda rzadzic oni,czy tuski bedzie ten sam syf,z ta roznica,ze za tuska moze byc jeszcze wiekszy,chcialbym zeby pis nie rzadzil ale nie widze lepszej alternatywy. Nie ufam ani pis ani po,ani tym innym syfom, malo tego,zastanawiam sie czy za rzadow po nie bedzie jeszcze gorzej,poza tymi wspanialymi planami gosporadczymi tuska wchodzi jeszcze w gre koalicja z lidem i znowu pieprzone komychy u koryta,z drugiej strony bogobojni pisowcy i mozliwosc ponownej koalicji z lpr,albo o nie daj Boze (jesli istniejesz) z upr...
reasumujac,rodzi sie pytanie czy jest sens ich odrywac od wladzy, odrywac od wladzy na rzecz tuska (ja nie znam odpowiedzi na to pytanie,dlatego na wyborach nie zagoszcze)

No nic,k³ociæ siê nie bêdê,Twój wybór ; )

i hate reggae 

Wysany: 2007-10-15, 16:39   

"My¶le,¿e tragizujesz. Nie bêdzie,wg mnie,tak ¼le. "
my¶lê, ¿e nie tragizujê, bo w³a¶nie na tym polega liberalizm gospodarczy/ekonomiczny, oddanie pañstwowych przedsiêbiorstw w rêce prywatne.

"Faktycznie ! wylecia³o mi z g³owy,zwracam honor ; ) co nie znaczy,¿e nie mo¿na im daæ kolejnej szansy."

po co? [/b]

trêbacz 

Skd: Jawor
Wysany: 2007-10-19, 20:29   

Widze temat polityczny. Ja g³osowa³ nie bêde ale tylko dlatego ze brakuje mi jescze kilku miesiêcy, gdyby nie to to bym siê nawet chwili nie zastanawial czy isc.

i hate reggae napisa/a:
o nie wiem, jak tuski i inne liberaly dorwa sie do wladzy i sprywatyzuja wszystko co jeszcze zostalo to nie wiem czy bedzie lepiej.pamietasz prywatyzacje tp i ilosc zwolnionych ludzi z pracy? czy prywatyzacja np szpitali

Po pierwsze to w polsce nie ma i nie bylo zadnej wiêkszej parti która by miala pogl±dy rzeczywiscie liberalne. To co prezentuje PO to tylko namiastka libera³ów.

Po drugie sprawa z rzekom± prywatyzacj± szpitali przez PO miala juz miejsce w s±dzie i z tego co mi wiadomo to na korzysc PO.

Pytacie czy jest sens odrywac PiS od w³adzy? Nad tym siê chyba zastanawiac nie trzeba. Zreszta wszyscy zyjemy w tym samym kraju i wiemy jak jest.

Pytacie czy warto zag³osowac na PO?
Nie ma innego wyjscia. Aktualnie sa w tym kraju tylko dwie duze partie Pis i PO i tylko z po¶ród nich nalezalo by wybierac jezeli chcialo by sie zablokopwac PiS.

Wiele osób sceptycznie podchodzi do PO. Nie wiem w sumie dlaczego. Mówicie ze Tusk nie wzbudza w was zaufania.

Kaczynski niby dwa lata temu zaufanie wzbudzal, w koncu go wybrali i coop³aci³o siê?

Nie wiemy jak bêdzie gdy Po dojdzie do w³adzy. To dopiero bêdzie i tego nie mozemy wiedziec. Wiemy natomiast co bylo i to sa fakty a nie jakies marne spekulacje.
Jak bylo na rz±dów SLD? jak bylo za PiSu? Oni juz wszyscy byli i nie powinno sie dopu¶cic ich jescze raz bo w koncu w tym kraju trzeba cos zmieniac a nie pierdolic ze jest ¼le lepieju nie bêdzie. Oni juz byli i byc wiêcej nie powinni dajcie siê wykazac nowym.

Wolicie zaryzykowac i miec choc kilka procent sznas na to ze to mimo wszytko bêdzie ta paryia która zacznie cos robic czy wolicie pu¶cic ponownie PiS i wybrac zero procent szans na zmiane?

Tutaj wybór tezjest oczywisty. Ja wybieram te kilka procent nadziei na lepsz± przysz³osc niz utrzymanie obecnego stanu rzeczy.

Nie mamy wyjscia musimy dopu¶cic Tuska do w³adzy i dac mu szanse bo innego wyjscia nie ma. Wszyscy inni juz byli i jak historia pokazala wiêcej byc nie powinni.

i hate reggae 

Wysany: 2007-10-19, 21:13   

"Po drugie sprawa z rzekom± prywatyzacj± szpitali przez PO miala juz miejsce w s±dzie i z tego co mi wiadomo to na korzysc PO. "
to tylko kolejny argument za tym,zeby na nich nie glosowac,jak wygraja wybory maja droge wolna... no chyba,ze Ty wolisz sprywatyzowane szpitale

"Pytacie czy jest sens odrywac PiS od w³adzy? ''
jest ale nie na korzysc tuska,czyli w obecnej sytuacji nie ma badz jest to obojetne,o zgrozo a moze nawet i ich utrzymac

"Pytacie czy warto zag³osowac na PO? "
NIE ! moze Ty jestes zwolennikiem prywatyzacji,a moze ja jestem takim sceptykiem bo dorknelo mnie to osobisicie,i moja mama i moj tata pracowali w tp,mame zwolnili,tacie zabrali polowe pensji a kazdy dzien w pracy jest niepewny,dzis pracuje jutro juz moze nie,bo jeszcze masa ludzi zostala do zwolnienia... to naprawde nieprzyjemna sytuacja, i nie chcialbym zeby byly kolejne prywtayzacje i kolejni ludzie w wieku 45-50 wyrzuceni na bruk, a kto ich zatrudni w tym wieku i gdzie? w dodraktu jak bezrobocie wzrosnie

Wiele osób sceptycznie podchodzi do PO. Nie wiem w sumie dlaczego. Mówicie ze Tusk nie wzbudza w was zaufania.
hmmm,moze to nie kwestia zaufania lecz niezgody z jego pogladami gospodarczymi?

"Oni juz wszyscy byli i nie powinno sie dopu¶cic ich jescze raz "
jesli wyznajesz taka teorie to juz zupelnie nie rozumiem czego chcesz glosowac na PO. przeciez PO tez juz rzadzili,tyle ze pod nazwa AWS

"olicie zaryzykowac i miec choc kilka procent sznas na to ze to mimo wszytko bêdzie ta paryia która zacznie cos robic czy wolicie pu¶cic ponownie PiS i wybrac zero procent szans na zmiane? "

tu sie pojawia kolejny problem,mianowicie w rzadach po nie widze ani jednego procentu szans na zmiane...

Tomku prosze Ciebie, aby¶ nie pogrubia³ cyctatów, tylko dawa³ w³asciw± opcjê :)
Ostatnio zmieniony przez Kinga 2007-10-19, 21:56, w caoci zmieniany 1 raz  

trêbacz 

Wysany: 2007-10-19, 21:52   

i hate reggae napisa/a:
"Po drugie sprawa z rzekom± prywatyzacj± szpitali przez PO miala juz miejsce w s±dzie i z tego co mi wiadomo to na korzysc PO. "
to tylko kolejny argument za tym,zeby na nich nie glosowac,jak wygraja wybory maja droge wolna... no chyba,ze Ty wolisz sprywatyzowane szpitale

Widze to pewn± sprzecznosc. Albo ja nie rozumiem ciebie

i hate reggae napisa/a:
"Oni juz wszyscy byli i nie powinno sie dopu¶cic ich jescze raz "
jesli wyznajesz taka teorie to juz zupelnie nie rozumiem czego chcesz glosowac na PO. przeciez PO tez juz rzadzili,tyle ze pod nazwa AWS
albo ty nie zrozumiales mnie

AWS to dzieje dawne, tak dawne ze malo je pamietam i zpolitua nie interesowalem siê wtedy w ogóle. Racja PO wywodzi sie z AWSu ale to nie Tusk wtedy rz±dzil.

i hate reggae napisa/a:
"Pytacie czy warto zag³osowac na PO? "
NIE ! moze Ty jestes zwolennikiem prywatyzacji,a moze ja jestem takim sceptykiem bo dorknelo mnie to osobisicie,i moja mama i moj tata pracowali w tp,mame zwolnili,tacie zabrali polowe pensji a kazdy dzien w pracy jest niepewny,dzis pracuje jutro juz moze nie,bo jeszcze masa ludzi zostala do zwolnienia... to naprawde nieprzyjemna sytuacja, i nie chcialbym zeby byly kolejne prywtayzacje i kolejni ludzie w wieku 45-50 wyrzuceni na bruk, a kto ich zatrudni w tym wieku i gdzie? w dodraktu jak bezrobocie wzrosnie

Prywatyzajce kiedys przeprowadzic trzeba. Historia pokazala ze gospodarka scentralizowana, nie zdala rezultatu. Masz napewno wiele racji w ym ze sa i takze z³ê strony prywatycjji i nie dziwie ci siê bo odczules to na samym sobie, ale moim zdaniem mam zbyt skarjne poglady. Nikt szpitali prywatyzowac nie zamierzaa bynajmniej nikt o tym g³osno nie mówi. W zmianka o rzekomym prywatyzowaniuszpitali przez PO to bzdura wyssana z palca przez sztab wyborczy PiS i to nie sa akurat moje s³owa. Sprawa miala swoje miejsce w s±dzie.

Mówisz ze bezrobocie wzrosnie? Nieprawda!! Myslisz ze za PRL nie bylo bezrobocia? Jestes w wielkim b³êdzie. Bezrobocie bylo tylko ze ukryte. Masz racje bêda zwolnienia ale to tylko dlatego zeprywatny przedsiêbiorca nie bêdzie utrzymywa³ na dwu osobowym stanowisku 5 osób. Moze panstwo mialo ochote utzrymywac dodatkowych niepotrzebnych pracowników, prywaciarz juz tego robil nie bêdzie i jest to chyba oczywiste.
Ostatnio zmieniony przez Kinga 2007-10-19, 21:56, w caoci zmieniany 2 razy  

i hate reggae 

Wysany: 2007-10-19, 22:36   

rzeczywiscie ja Ciebie nie rozumiem, szczegolnie tej wzmianki z PRL,nie wiem gdzie napisalem,ze w PRL nie bylo bezrobocia.

trêbacz 

Wysany: 2007-10-19, 22:38   

Nie napisales tak. To byla moja wzmianka co do zawolnien po prywtyzacji i jednej z przyczyn zjawiska które opisales.

i hate reggae 

Wysany: 2007-10-19, 22:44   

dalej nie widze analogii

trêbacz 

Wysany: 2007-10-20, 08:16   

Cytat:
dalej nie widze analogii

:-/

Masz stanowisko na którym powinny pracowac dwie osoby. Pracuje np 5 osób. Jakie wnioski? Do 3 pracowników firma musi dop³acac. Póki przedsiebiorsta byly panstwowe, to panst utrzymywalo tych 3zupelnie niepotrzebnych pracowników, ale jak myslisz czy prywatny przedsiêbiorca tes bêdzie utrzymywal tych 3 niepotrzebnych pracowników?
NIE!! Oczywiscie ze ich zwolni.

Spo³eczenstwu to siê moze nie podobac, no ale takie jest nastepstwo transformacji ustrojowej. Wiadomo ze ludzie woleli miec praco i siê opierdalac niz teraz czuc siê niepwenie i pracowac jak nalezy.

Jako przyk³ad nie musze szukac daleko. Moja mam pracowala jako laborantka w szpitalu dosc d³ugi czas. Pracy by³o niewiele. czêste przerwy na cherbatke ciasteczko. Praca raczej malo mêcz±ca. Jaka byla przyczyna takiego wysokiego komfortu pracy? Na stanowisku laboranta pracowala za duzo osób i po prostu mogli siê praca podzielic tak ze w³asciwie nikt siê zbytnio nie napracowa³.

W 2000 roku zaczely siê zwolnienia, pó¼niej ca³kowita likwidacja szpitala. Kiedy mama poszla pracowac u prywaciarza dopiero wtedy przekonala siê co to jest praca i ze nikt tu nie bêdzie utrzymywal zadnych darmozjadów.

tak bêdzie z kazdym przesiebiorstew sprywatyzowanym. (Akurat tutaj podalem przyklad liwidacji szpitala, a nie prywaryzacji przesiêbiorstwa, ale wydaje mi sie przedstawia on istote problemu ukrytego bezrobocia i jego nastepst)

Panstwo nie moze wiecznie ustrzymac i dop³acac do wszytkich. Czasy PRL siê skonczyli i czy ci siê to podoba czy nie to mamy kapitalizm.

Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: