Blade Loki Forum Strona G│ˇwna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   U┐ytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Nastŕpny temat
Hipnoza
Autor WiadomoŠ
tr├¬bacz 

Do│▒czy│: 07 Maj 2007
Sk▒d: Jawor
Wys│any: 2007-05-29, 21:26   Hipnoza

Zajmuje sie ktos z was hipnoza? a moze uprawia ktos z was hipnoze sceniczn┬▒?

Kuba 
Emo kid

Sk▒d: Trzebinia
Wys│any: 2007-05-31, 11:05   

Mo┬┐e m├│g┬│by┬ napisa├Ž co┬ wi├¬cej? Czym si├¬ r├│┬┐ni hipnoza terapeutyczna od scenicznej? Zawsze mnie ten temat kr├¬ci┬│, ale nigdy jako┬ nie mog┬│em si├¬ prze┬│ama├Ž i konkretniej si├¬ w niego zag┬│├¬bi├Ž.

tr├¬bacz 

Wys│any: 2007-05-31, 13:51   

Hionoza terapuetyczna ma miejsce wtedy kiedy wykorzystuje siê jej w leczeniu depresji, fobi, ogó³em tych samych rzeczy co w normlanej psychoterapi tylko ze podwp³ywem hipnozy.

Hipnza sceniczna s┬│uzy do pokazywania na scenie. Nie by┬│em nigdy na takiej hipnozie ale moge opisac co ja stosowa┬│em na kuzynie podczas imprez i co inni robia.
Mozna robic pomosty(nie stosowa³em) K³adzie sie taka osobe na dwóch krzes³ach i opiera tylko na g³owie i stopach. Daje siê odpowiednie sugestie i hipnotyzer staje na brzuchu osoby zahipnotyzowanej. daje bardzo dobry efekt ale trzeba miec w tym wprawe bo mozna uszkodzic krêgos³up, dlatego ja sie w to nie bawi³em.

Mozna dac sugestie zeby osoba zahipnotyzowana nie czu³a bólu np w lewej rêce. Mozna wtedy przez krótki czas przypalac zapalniczka i osoba w transie nic nie czuje. Nie mozna za d³ugo tego robic bo mozna poparzyc tak± osobe, ale bólu i tak nie czuc.

S┬│ysza┬│em tez ostatnio o tym ze osoba zahpniotyzowana m├│wi wiersze, albo rapuje, podobno ciekawy efekt wychodzi.

Dobra jest hipnoza sytuacyjna, ale ryzykowna bo nigdy nie wiadomo co siê zdarzy. Np jest impreza, i osoba jest juz w transie. Za³uzmy ze jest to mêzczyzna, wybieramy z t³umu osobe tej samej p³ci i podajemy sugestei osobie w transie ze ten koles to jest laska i zeby j± poderwa³.

Mozliwosci jest tak wiele ze niesposób tego opisac. acha zapomnia³em dodac ze w³asciwa hipnoza teraputeyczna trwa d³uzej. tzn samo wprwadzenie w trans jest d³uzsze, przewaznie ok 20-30 minut. W hipnozie scenicznej wykorzystuje siê bardzo szybkie wjescie w trans praktycznie momentalne. Nie jest to takie proste i nie uda³o mi siê jescze tego opnawac, dlatego jak hipnotyzowa³em na imprezach to troche czasu schodzi³o zeby kogos w trans wprowadzic.

Kuba 
Emo kid

Sk▒d: Trzebinia
Wys│any: 2007-05-31, 14:26   

Ja pierdolê. Przypomnij mi, ¿ebym nigdy siê nie wybra³ z Tob± na imprezê! :lol:

tr├¬bacz 

Wys│any: 2007-11-20, 07:32   

Dalczego? wszytko jest dobrowolnie. Po jakims czasie siê to nudzi, teraz juz rok tego nie robi³em az teraz znowu odswiezam swoje zainteresowanie. Skonczy³em to robic jak dosta³em od kuzyna po gêbie. Wtedy jeszcze nie wiedzia³em ze hipnoza po pijaku to niezadobry pomys³ i ze mog± wystapic niepoz±dane reakcje. W sumie to bardziej w tym wypadku by pomog³o gdybym to ja by³ trze¼wy :lol: . W hipnozie nie ma siê pozbawianej begranicznie kontroli, wiele rzeczy których bys normlanie nie zrobi³ w hipnzoie tez nie zrobisz, np sugetsia zebys siê rozebra³ raczej by nie zadzia³a³, wtedy momentalnie wychodzisz z transu, jezeli us³yszysz tak± skrajna sugestie.

To by³o juz po ok 2 godzinach trwania imprezy, takze juz conieco sie wypic zdarzy³o. Zahipnotyzowa³em kuzyna normalnie, przedstawi³em pare tricków i s³ysze has³o zeby kazac mu zatanczyc przy rurze. Normlanie gdybym by³ trze¼wy to bym wiedzia³ ze tak siê robic nie powinno, no ale trze¼wy nie by³em i da³em siê namówic. W moemncie wypowiedzenia s³owa ...na rurze dosta³em z ca³ej si³y po gêbie. Na szcêscie z p³askiej bo jakbym dosta³ tak± siln± bombe to zebów bym szuka³ nastepnego dnia jakby siê zrobi³o jasno. Od tametego czasu przesta³em to robic bo zacze³o to siê robic nudne, no i do tego jescze ten wypadek. Takze jak widzisz wszystkiego rozkazac siê nie da.

[ Dodano: 2007-11-20, 07:39 ]
Blady napisa│/a:
slyszalem kiedys historyjke ze dwoch kolesi przypadkowo spotkanej kobiecie wkrecilo ze musi im kupic slodycze i ta im te slodycze kupila??

Istnieje wiele technik manipulacyjnych, i nie potzreba do tego hipnozy. W dodatku hipnoza klasyczna raczej tak na ulicy z nienacka nie zahipnotyzujesz. Sa na to sposoby, ale nie daj┬▒ az takich donych efekt├│w zeby podawac wyra┬╝ne polecenia. Mozliwe ze kolesie tak babke zagadali ze im te slodycze kupila.

Podobno jest mozliwa hipnoza niewerbalna, i tzw transgresyjna, kt├│ra umozliwia dzialanie wbrew czyjejs woli. Pisze podobno, bo sam jescze tego nie stosowalem, a w dodatku to techniki ezoteryczne sa i nie zostaly udowodnione naukowo.

Cytat:
jesli tak to jak dlugo trzeba cwiczyc i jak te cwiczenia wygladaja??

Zaczalem w maju tego roku. Nie mialem zbytnio na kim ciwczyc wiêc szlo powoli i bez wiekszych sukcesów. Przez caly pa¼dziernik bylwem w szpitalu, gdzie mialem kilka osób chêtnych sie pddac hipnozie i mozna powiedziec ze to w³asnie przez ten miesi±c bauczylem siê hipnozy.

Tutaj masz opis wszytkiego tego co robilem podczas mojego pobytu w szpitalu. Tekst jest dosc d³ugi, a wiêc mozesz przeczytac tylko najciekawszy 3 i 4 tydzien. Mniej wiêcej zorientujesz siê co w hipnozie mozna zrobic.

Blady 

Do│▒czy│: 15 Lis 2007
Wys│any: 2007-11-20, 20:37   

jak sie tego uczyc w warunkach domowych?? gdzie znajde jakies materialy na ten temat. kiedys czytalem jakas ksiazke o hipnozie jednak wydawalo mi sie ze to bajka a to co tam przeczytalem bylo calkiem niezle chcialbym spr├│bowa├Ž

tr├¬bacz 

Wys│any: 2007-11-20, 20:41   

Przeczytales caly test ktory ci dalem? Na tym forum masz wiele ciekawych rzeczy. Na stronie tego forum jest kilka tesktów z których mozna siê nauczyc hipnozy od podstaw

Blady 

Wys│any: 2007-11-22, 15:34   

tak przeczytalem bardzo dok┬│adnie dwa razy. dziekuje ze miales tyle cierpliwosci. to powiedz mi jaki byl twoj pierwszy przeczytany tekst bede sie staral isc twoimi sladami tylko w jakis sposob mi to ulatw

tr├¬bacz 

Wys│any: 2007-11-22, 16:27   

Przeczytalem pare e-book├│w z emula, ale wszytkie potrzebne informacje znajdziez tutaj

Na poczatek przeczytaj Trening hipnozy dla poczatkuj±cych Znadziesz tam wszytkie podstawowe informacje jak siê hipnotyzuje siebie samego i innych oraz jakie podstawowe rzeczy mozna w transie robic,

P├│┬╝niej strategia dzialania hipnotycznego 1 i strategia dzialania hipnotyczego 2

Pó¼niej mozesz juz przejzec kilka gotowych skryptów, czyli tekstów którymi bêdziesz hipnotyzowac. Znajdziesz je tutaj W zasadzie jak siê taki tekst przeczyta to kogos mozna zahipnotyzowac, ale generalnie efeklty s± s³absze i NIGDY siê nie czyta. Nie musisz sie twardo trzymac tych tekstów i uczyc siê ich na pamiêc. Wystarczy ze opowiesz to co jest w tych tekstach zawarte. W zasadzie to kazda opowiesc której siê s³ucha z zamknietymi oczami i która zmusza nas do wyobrazania sobie tej opowiesci po kilku minutach nas zahipnotyzuje. Tak samo sa zbudowane te teksty, opowidasz o czyms a osoba która hipnotyzujesz sobie to wyobraza. generalnie trwa to nie wiêcej niz 10 minut.

Blady 

Wys│any: 2007-11-22, 21:07   

kiedy moglbym zaczac i na kim mam to robic i czy wiele prob konczy sie niepowodzeniem??

tr├¬bacz 

Wys│any: 2007-11-22, 21:43   

Najlepiej zacznij na kims z rodziny albo na jakims kumplu. We¼ sobie taka osobe która cie nie wysmieje jak cos nie wyjdzie. Pytasz ile prób? Ja potrzebowalem ich wiele, tak naprawde dopiero nauczylem siê hipnotyzowac jak pojechalem do szpitala do szpitala i mialem wiele nieznanych mi wczesniej osób. Zreszta masz to wszytko opisane w tym tekscie na foprum co ci dawalem jako pierwszy. Na rodzienie i znajomych za nic nie chcialo wyjsc mimo wszytko próbuj na rodzinie i kolegach.

Jak bêdziesz czytal te wszytkie teksty o hipnozie to doiwesz siê ze kazdy cz³owiek ma podatnosc na dane sugestie hipnotyczne. Nie wszytko na wszytkich wyjdzie. Ja mialem takiego pecha ze osoby na których chcialem siê uczyc byly niepodtane na te zjawiska które ja próbowa³em. Wczesniej myslalem ze to wynika z mojej niekompetencji, ale teraz gdy juz umiem hipnotyzowac i mam kilka sukcesów, dalej nie udaje mi siê wywoalc tych samych zjawisk na bracie. Mialem pecha ze trafilem na z³a osobe to ciwczen i nauki.

Chcê jescze obalic jeden mit. W hipnozie siê wszytko pamieta, ma sie swiaodmosc co siê robi i nie zasypia siê. Wszystkim siê koajrzy hipnoza z kompletnym brakiem swiadomosci, a gdy "nie zasn±" mówia ze ich hipnoza "nie zlapala" tak nie jest. W hipnozie sie wszytko pamieta.

Brylant 
memento mori...

Do│▒czy│: 25 Gru 2007
Sk▒d: Chojnice
Wys│any: 2007-12-25, 19:38   

mam pytanko.... czy m├│g┬│by kto┬ mi powiedzie├Ž co┬ wi├¬cej o Hipnozie transgresyjnej??? Bardzo chcia┬│bym si├¬ czego┬ o tym dowiedzie├Ž....

tr├¬bacz 

Wys│any: 2007-12-26, 21:25   

Podobny temat zalozyles na transmisji :-D

W sumie to ja ci zawiele nie powiem. Napewno nie wiecej niz na tranismiji.

Tak w ogole to juz tak dobrze ci idzie tradycyjna hipnoza ze za jakiechs szamanskie bajki sie bierzesz?

Brylant 
memento mori...

Do│▒czy│: 25 Gru 2007
Sk▒d: Chojnice
Wys│any: 2007-12-27, 17:20   

tak zgadza si├¬:) a co do mojej hipnozy to najpierw pr├│buj├¬ si├¬ wdro┬┐y├Ž w ten temat.... Jeszcze nie mam zielonego poj├¬cia o tym jak kogo┬ za hipnotyzowa├Ž, ale jak to si├¬ m├│wi ma┬│ymi kroczkami, ale do przodu ;-)
Zauwa¿y³em ¿e ludzie zajmuj±cy siê hipnoz± s± bardzo pomocni i chêtni do wspó³pracy, za co bardzo dziêkujê i ¿yczê sobie i wam owocnych sukcesów :mrgreen:

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: